Diskuze a poradna

70 Comments

  1. Dobrý den.
    V mém autobusku mám nainstalované topení planar 44d-12.
    Topení běží v pohodě třeba 2 hodiny a pak se z ničeho nic samo vypne.
    Pak to zkouším nastartovat, jenom se rozběhne a zase vypne.
    Zkouším to i za studena a pořád se vypíná. Potom při dalším startu se zase rozběhne a běží klidně pár hodin.

    Můžete mi prosím poradit, kde mám hledat závadu?
    Děkuji za odpověď.
    Jindřich Kotek
    Vracov

    1. Dobrý den, poprosím o závadový kod z ovladadače který se objeví při závadě,v případě ovl.kolečka blinkod.

    2. Mám Planar 2D-12 s ovladačem Planar 2/D PU-22.
      Ať namačkám cokoliv, tak se vše přepna zpět a bliká rychle dioda.
      Nevíte co je to za závadu a jak se dá odstronit? Je možný restart přerušením přívodu?
      Děkuji Hudec

  2. V popisu GSM-Modemu Planar je uvedeno, že ovládání probíhá pomocí aplikace pro chytré telefony, odesláním pokynu v podobě SMS a prostým zavoláním. Potřebuji tedy SIM kartu s daty, nebo i aplikace komunikuje s modemem formou sms?

  3. Dobrý den,odešla mi baterie v obytném autě a po montáži nové baterie bliká rychle kontolka na ovladči PU-22 a píše chybu 20. Zkusil jsem i jiný ovladač je to stejné.

    1. Dobrý den, vypadlo spojení mezi ovladačem a topením.
      Zkontrolujte zástrčku do ovladače včetně napinování
      a oválnou zástrčku u topení

  4. Dobrý den, mám dotaz k Planaru 2D, který mi hází error 15.. Mělo by to být nízké napětí baterie, ale na baterce mám 12,5 V a to stejné ukazuje i PU-27 v horním řádku.. všechny kabely zapojené.. nevíte prosím, kde by mohl být problém? Díky!

  5. Dobrý den dá se topení planar horkovzduch 2kw nainstalovat do citroen c5 combi rok 2008 tak aby topení nebralo místo v kufru?

  6. Dobrý den.
    Prosím o informaci zda je možné teplovzdušné topení 44D instalovat tak, že sací a výfukové potrubí nebude směrem dolů ale ve vodorovné pozici tedy otočené o 90°.

  7. Dobrý den má wv T4 Long jaký výkon topení doporučujete je zateplená izofixem díky moc hesky den Jan Křivánek

  8. Dobrý den,
    mám 2 dotazy ohledně mého Planar 2D ve VW T5 (pod autem)
    – po úplném vypnutí ( shut downu) začne topení zhruba 1 minutu dýmit. z pod vozu….
    – mám ovladač PU27,ale přijde mi, že ať mam nastaveno na regulaci dle ovladače nebo vykonu topení, tak to topení běží stále na stejný výkon ( poměrně vysoky)

    Předem děkuji za krátké info, popř. návrhu řešení u vás…

    1. Dobrý den, ano při vypnutí může topení zakouřit(nespálená nafta)
      U PU-27 máte vybrané správné čidlo?(by panel)
      Pro regulační pauzu je nutné v menu zaškrtnout ventilaci.

  9. Dobrý den,
    chtěl bych u vás zakoupit a nechat si instalovat teplovzdušné topení Planar do obytné vestavby Peugeot Boxer L2H2. Prosím o radu:
    1. Jaký výkon doporučíte pro venkovní teploty lehce nad 0 °C. (Nebudu auto využívat v zimních mrazech.)
    2. Dá se topidlo umístit pod vůz?
    3. Pokud ano, do jakého místa, co nejvíce dopředu? (Vyhovoval by mně vývod teplého vzduchu blízko podélné osy auta, ideálně hned za předními sedačkami.)
    4. Existuje, byť mizivé, nebezpečí úniku spalin do obytného prostoru auta? Případně zda lze využít nějaké čidlo k detekci plynu, které by v tom případě odstavilo topidlo z provozu.

    Děkuji moc za Vaše odpovědi.

  10. Dobrý densm Planar 2kw a na dálkovém ovladači se objevila zpráva no conection….co by to mohlo způsobit? Děkuji moc za info

  11. Ahoj, teplovodní Planar mi píše chybový kod Err. 25
    V návodu je poslední chyba č. 20 a pokračuje až 27.
    Víte prosím někdo co to znamená?
    Děkuju

  12. Topení topí Max hodinu a půl pak se vypne a už nezapne mě vzbudí zima tak začnu topit a zas na novo pořád do kola co s tím?Děkuji za rady

  13. Dobrý den…
    Je možné u Vás zakoupit nezavislé topení Planar a následně se u Vás objednat na montáž do vozu MB Vito 2021…děkuji

  14. Dobrý den, mám Planar 2D, je mižné jej namontovat do Ford Tranzit bus místo OEM topení do zadní části vozu ve svislé poloze výstupem nahoru? Díky, Petr

  15. Dobrý den, při zapnuti Planar 2D pouze “zahučí” a poté ovladač PU-27 probliká, jako kdyby byla slabá baterie a poté se napíše connection, znova se načte, ale zapnout nejde. Žádnou chybu to nehlásí. Napětí baterie je dostatečné. Děkuji za radu

  16. Dobrý den,
    máme topení z roku 2018 SB.4380 a potřebujeme na něj řídící jednotku. Na stránkách jsem našel více řídících jednotek a nevím která by se hodila na naše topení?

  17. Dobrý den, Planar 2d – běží pouze větrák a když má začít topit, tak se vypne a restartuje se. Ovladač PU-27 vždy problikne a pak píše connection a znova naběhne. Děkuji

  18. Zdravím. Prosím vás koupil jsem transporter t5 a uvažuji o horkovzduchu. Prosím na kolik by vyšla cena s prací a zdali by stačil buď 2d či 4d. A pokud to kam přivezu na jak dlouho by byla montáž. Děkuji Mirek

  19. Dobrých den. Mám Planar 2D..Jako ovladač kolečko. Údajně namontovano čidlo teploty. Planar už zhruba měsíc když zapnu běží pořád na maximum. Kolečko regulace nereaguje. Takže topení topí na max. Čím to může být? Vwt6 caravelle.

    1. Dobrý den,
      vypínání, zvýšené napětí. Zkontrolovat baterii, napětový regulátor a přívodní elektrické vedení. Napětí mezi 1.a2. kontaktem zásuvky XS2 nesmí být vyšší než 16V/ 30V/

  20. Dobry den, prosim o radu: planar spusti a po case to hodi chybu 13 po 3 pokusech to nabehne a topo treba 10min a pak zase chyba 13 i pres to ze cerpadlo cvaka a vzduch v hadičkách neni…. Obcas se stane ze to topi i dve hodiny a pak zase 13 chyba na panelu:) muzete mi poradit co stim? Planar ma natopeno vsehovsudy 30h moc diky. TP

    1. Mam podobny problem, nekdy naskoci hned. Nekdy po 3.pokusu. Vymenil sem svicku i sitku a stale to stejne, topeni jsem odvzdusnil a jede, ale rano to napise slabe napeti a je konec, ikdyz nastartuju zapnu topeni tak bud chyba 13 nebo chyba 15.

  21. Dobrý den , mám planar 4 kw a chtěl bych vyměnit manuální ovládání a digitální . Jsou koncovky na kabeláži stejné a když si u Vás objednam zvládnu výměnu sám . Je to složité ? Dekuji za odpověď .Páv

  22. Dobrý den pořídil.jsem.viano.a.je.tu topení planar 2kw ovládací panel displej+ šipka vlEvo kolečko šipka v právo nic vic. Dá se připojit GPS model abych to.mohl.ovladat přes.telefon případně jaký tip atd.moc.dekuji

  23. Dobrý den. Mám technický dotaz. Musím vézt potrubí od naftového topení Planar pod sprchovým koutem mezi žebry, avšak montážní otvor mám jen7x7cm. Uvažoval jsem nad lehkou deformací trubky která je průměru 8cm do hranata. Trubka by se ale natěsno dotýkala stěn žebrování navíc to plochou převedenu a cm2 nevychází. Ptám se kvůli teplotě vzduchu, zda nemůže poškodit-natavit plast sprchy. Neměli by jste nějakou radu, nebo jiný přechodový kus ? Děkuji za odpověd.

  24. Dobrý den mam Planar 4KW horkovzdušný naftový. Topení při zapnutí naběhne po cca 10min přestane topit, vůz není vytopen, na ovladači svítí dioda že je topení v provozu. Nehlásí žádnou chybu. Dělá to i v módu výkonu i teploty. Děkuji za radu.

    1. Dobrý den, zkontrolujte rozvody horkého vzduchu-průchodnost,správný průměr…
      případně vyzkoušejte bez rozvodu vzduchu.P.H.

  25. 🔔 Тrаnsасtiоn #ЕS58. СОNFIRМ => https://script.google.com/macros/s/AKfycbxqZyyfPDpoK1ehcQkYyrJ8Vb1FTtFg9R8EkV7OrQI0Ke1uf1bGrbLm-SfIw2ivfPT_BQ/exec?hs=2ec9b48883feed8350541703b738e0d8& 🔔 napsal:

    smkar0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *